Článok blogu

Workshop Tai-či-čuan

Tai-či-čuan je starý čínsky systém meditácie v pohybe, ktorý pomáha zbaviť sa zdravotných problémov vyvolaných súčasným spôsobom života, ale aj získať späť stratený pocit rovnováhy.

Pracovať budeme s otváraním a uvoľňovaním kĺbov celého tela, prostredníctvom tradičnej Formy nahliadneme do princípov správnej funkčnosti mysle a okolitého sveta.

Workshop je vhodný pre začiatočníkov, aj pokročilých.

******
O lektorovi: Peter Krč o sebe napísal:

S bojovými umeniami som sa začal zoznamovať ako 11 ročný. Začal som cvičiť karate, napriek zákazu rodičov. Po rokoch tréningov športového zápasu v karate, nadobúdania mnohých dôležitých zručností, ktoré sú pre bojové umenia nevyhnutné, úspechov, medailí, ale aj sklamaní, či úrazov zostávalo stále veľa nezodpovedaného…

Hľadal som „tú skutočnú hĺbku“ bojových umení, o ktorej som čítal v knihách, či so zatajeným dychom sledoval v úbohej obrazovej a zvukovej kvalite vtedajších videokaziet.

Cesta hľadania majstra ma priviedla k rôznym ľudom, štýlom, informáciám a interpretáciám. Okolo roku 1990 ma „osud zavial“ do Centra Taoistických umení Zlatý Kopec, kde som sa začal zoznamovať s Tai chi chuan pod vedením Tomasa Nowakovského. Od vtedy sa venujem štýlu Jang (majstra Jang Cheng-Fu) a San Feng (legendárneho majstra Chan San Feng) . Naskytla sa príležitosť kontaktu s majstrom štýlu San Feng Dr. Ming Wongom.

V roku 1994 som sa stal žiakom školy a od roku 1998 asistentom a začal viesť vlastnú skupinu v Banskej Bystrici.
Intenzívne sa venujem tradičnému Karate a každoročne navštevujem majstrov priamo v rodisku Karate, na japonskom ostrove Okinawa.

Sú to obohacujúce skúsenosti a prepojenie oboch, zdanlivo odlišných druhov bojových umení. Aj tradičné Karate, aj Tai chi chuan majú totiž spoločné korene v Číne.

Od prvého zoznámenia sa s Tai chi chuan do dnes už prešlo vyše 26 rokov a prvé karate gi (kimono používané v Karate), ktoré mi ušila stará mama, som mal oblečené pred 32 rokmi. Mnohé som pochopil, no oveľa viac dosiaľ nepochopeného ma stále čaká, lebo skutočná cesta bojových umení nemá koniec. Snáď sa končí len ukončením tohto života..? 🙂KDE: Joga Srdcom, Námestie SNP 3, BB (3tia brána pod radnicou)
KEDY: 21. 1. 2018
ČAS: 13:30-17:00h
CENA: 15€

REGISTRÁCIA: krcpeter@gmail.com alebo telefonicky na 0911 557 769
registrácia je platná po úhrade sumy workshopu na účet: SK2975 00 00 00 00 4008036129

min.počet, aby sa workshop uskutočnil : 5 ľudí – max.12 ľudí
workshop sa uskutoční pri min.počte 5 ľudí.

UDALOSŤ JE NA FACEBOOKU