Článok blogu

Dance joga

Jedinečné spojenie jogy a danca – dance joga, ktorou ťa povedie skvelá lektorka Iva.

Dance joga je spojenie powerjogy, klasického baletu a moderných tanečných techník. Autorom je americká choreografka Marthy Graham.
Dance jóga nie je zameraná na dokonalú techniku prevedenia, ani na veľký rozsah v jednotlivých pozíciách. Dôležitá je elegancia, radosť z pohybu, spoznavania vlastného tela a vyjadrenia samých seba.
Dance jogy začíná pozvoľna, kratšími variaciami, zameranými na dýchanie a ľahké rozohriatie. Nasleduje zostava na rozohriatie jednotlivých telesných partií a celé sa to nakoniec spojí v záverečnú choreografiu.
Dance joga je určená pre tích, ktorí v oblasti pohybu radi experimentujú, majú radi výzvy, jogu a tanec.
 
Niečo o lektorke Ivana Výbohová:
Joga je pre mňa stíšením, zastavením, uvoľnením, bytím v prítomnosti. 20 rokov sa moje telo hýbalo jazzovým a moderným tancom. V roku 2002 som absolvovala školenie power jogy u Vaška Krejčíka a power joga ma postupne priviedla k joge. Plynulým prechodom od tanca k joge, bola pre mňa dance joga, ktorej som sa venovala popri vedení hodín power jogy. Moje objavovanie jogy pokračovalo na rôznych seminároch a workshopoch a rok 2011 a seminár v Prahe mi otvoril dvere k hatha joge. Moje dnešné hodiny jogy sú zmesou 14 ročnej praxe a skúseností. Chcem, aby aj ostatným prinášali stíšenie, uvoľnenie, radosť, hravosť, aby priniesli stav, že už viac nepotrebujeme,…stav, kedy nie je potreba nič meniť.


KDE: Joga Srdcom, Námestie SNP 3, BB (3tia brána pod radnicou)
KEDY: 17. 3. 2018
ČAS: 14:00-16:00h
CENA: 15€

PRIHLÁSIŤ SA NA WORKSHOP – v rezerváciach si nájdi názov workshopu

(odhlásenie je možné minimálne 3dni pred workshopom, vstupné sa uhrádza na účet č.: SK2883300000002301097124 , do predmetu napíš, o aký ws sa jedná)

min.počet, aby sa workshop uskutočnil : 5 ľudí – max. 15 ľudí
V prípade, ak sa nenazbiera dosť účastníkov, dáme ti vedieť emailom a vstupné vrátime.

PS: Na workshop príď aspoň o 20minút skôr, v štúdiu máme pre teba prichystané jogové pomôcky ako aj malé občerstvenie (ovocie, voda, čaj).

POZRIEŤ NA FACEBOOKU