Článok blogu

Power inside you – joga, dych a sebapoznanie

Mnohí z nás prichádzajú na svoju prvú hodinu jogy za účelom zúčastniť sa akejsi „fitness“ hodiny, ktorá sa zhodou okolností nazýva jogou.  Je to však naozaj tak?  Je pre Vás yoga iba fitness?

Vylučovanie  endorfínov v našom tele po každej jogovej hodine nám všetkým dáva novú silu, novú energiu do každého dňa. Po každej yogovej lekcii Ste stále o krôčik bližšie k vlastnému sebapoznaniu, k poznaniu Vášho vlastného tela a takto bude vedený aj tento workshop.

Program:

14:00-15:30

yogova lekcia – začneme krátkou meditáciou, zahrnieme pranayamu, pokračujeme zdavotnou jogou, kde prejdeme základnými pozíciami. Povieme si, ktoré pozície napomáhajú pri uvoľňovaní bolestivých partií ako je drieková chrbtica, krčná chrbtica a bedrá.

Plynulo prejdeme do Power  yogy – od základných pozíc  v rýchlejšom tempe až do náročnejších. Ukážeme si, ako previesť náročnejšie pozície bez toho, aby sme si fyzicky ublížili. Budete mať možnosť pýtať sa, skúšať…..vnímať…

15:30-15:40 prestávka

15:40-16:30 – prezentácia fotiek a videií z návštevy ostrova Siargao Filipíny

Lektor Silvia Čajová
„LOKAH SAMASTA SUKINHO BHAVANTU“ – pre moju vlastnú osobu jedna z najvýznamnejších mantier, slová, ktoré majú pre mňa hlboký význam: “ Nech sú všetky živé bytosti vo všetkých svetoch šťastné a slobodné“ Počas svojho života som pochopila, že je veľkým rozdielom byť naozaj šťastný, a len si to myslieť a nahovárať si. Všetky podobné otázky na túto tému si kladie každý z nás, vo svojom vnútri hľadá odpovede. Ja som tieto odpovede našla v yoge, nástroj na spoznanie seba samého, vlastného tela, nástroj na pochopenie svojich túžob.

V pohybe ako takom som našla slobodu, možnosť voľne dýchať . Každá yogova hodina je pre mňa darom, a práve vďaka yoge som sa dokázala sama stíšiť, počúvať, vnímať, a to nielen seba, ale aj svoje okolie, ľudí okolo seba. Naučila som sa vnímať, ake prostredie a aká spoločnosť je pre mňa príjemná a v takej sa aj sama pohybujem.
6 rokov sa veľmi aktívne venujem yoge, dnes už aj ako inštruktor POWER YOGY, aktívne precvičujem v Bratislave aj Pezinku, zúčastňujem sa mnohých podujatí, a workshopov, ktoré sa uskutočňujú aj priamo v mojom štúdiu PADMA.KDE: Joga Srdcom, Námestie SNP 3, BB (3tia brána pod radnicou)
KEDY: 03 .03.2018
ČAS: 14:00-16:30h
CENA: 15€

PRIHLÁSIŤ SA NA WORKSHOP – v rezerváciach si nájdi názov workshopu

(odhlásenie je možné minimálne 3dni pred workshopom, vstupné môžeš uhradiť v hotovosti alebo na účet č.: SK2883300000002301097124 do predmetu napíš, o aký ws sa jedná)

min.počet, aby sa workshop uskutočnil : 6 ľudí, max. kapacita – 12 ľudí

POZRIEŤ NA FACEBOOKU