Článok blogu

Meditácia v pohybe s hudbou na handpanoch

Pre veľký záujem k nám Ďuri opäť zavíta. Pozývame ťa užiť si magickú hodinu meditácie v pohybe.
 
V pondelok podvečer bude špeciálna hodina jogy – meditácie v pohybe s Ivou za sprievodu živého magického nástroja – handpan.
 
VYPOČUJ si nahrávku zvuk tu: https://www.youtube.com/watch?v=xkBd2W-meTU
O HUDOBNÍKOVI:
„Volám sa Juraj a moje umelecké synonymum je M.T.P. -som hudobník pochádzajúci zo Slovenska žijúci v Prahe… Vlastním ( zatiaľ ) 5 handpanových nástrojov – 2 x Caisa drumy vyrobené v Nemecku a 3 x Djangar pan vyrobený na Slovensku… Mám viacero hudobných projektov,ale vystupujem i ako sólo hráč….Handpany kombinujem i s africkým djembe a zároveň s arabskou darbukou….Vytváram tak relaxačno energickú smršť nostalgických a zároveň divokých rytmov a tónov….
 
Vystupujem po kluboch ,čajovniach,festivaloch,ale i na ulici v podstate po celom svete…. Mám za sebou škálu koncertov na miestach ako je južná,stredná európa,balkán,škandinávia,ale vystúpil som už aj v exotike ako je napríklad krásny Nepál,či India….
 
Týmto si vás dovolím pozvať na cvičenie jógy, pri ktorom budete mať možnosť zapojiť i sluch a vnímať tak nádherný zvuk tohto zaujímavého inštrumentu….
 
Po cvičení zahrám pár skladieb a v prípade záujmu prebehne malý workshop ,kde ukážem techniku hry na handpanové nástroje a samozrejme záujemcovia si budú mocť tento netradičný,nádherný nástroj osobne vyskúšať….
Teším sa na Vás.
 
O HODINE:
Prečo si dopriať vedomú meditáciu v pohybe na joge?
Meditácia v pohybe je hodina v štýle hatha yogy (zameranie sa na svoje telo, úplne odovzdanie sa pohybu, nech sa uvoľní napätie z kĺbov, emócie zo svalov, stuhnutosť z mysle).
 
Joga je viac o vnútornej sile než o svaloch. Na tejto hodine to pochopíš. Spoznáš svoj dych, jeho dar uviesť ťa do pokoja a harmónie so samým sebou. Naučíš sa stíšiť a len pozorovať. Nechať sa viesť svojím telom, dovoliť mu nech si s tebou robí to, čo cíti, čo potrebuje.
 
Na hodine sa naučíš jazyk duše vnímať a chápať, transformovať do života. Táto hodina bude EXTRA MAGICKÁ, umocnená živou hudbou nástroja s DUŠOU.
 
Hudba ťa uvedie do ešte hlbšej MEDITÁCIE s tvojim hlbokým energetickým prúdom a vedomím. Takto sa transformujeme a meníme v súlade so svojou pravou podstatou.
 
PRE KOHO JE HODINA VHODNÁ: pre všetkých, a to doslova..každý z nás by si mal dopriať vedomý liečivý oddych.


KDE: Joga Srdcom, Námestie SNP 3, BB (3tia brána pod radnicou)
KEDY: 12. 03. 2018
ČAS: 18:00-19:30h
CENA: 8€ (dá sa odpísať aj z permanentky)
Po meditácii v pohybe bude relax yin joga s hudbou handpanou:
Vybalansuj yinovu a yangovu hodinu, ak prídeš na obidve hodiny, cena je dokopy 12,-eur.

PRIHLÁSIŤ SA NA HODINU – cez náš email: info@jogasrdcom.sk

POZRIEŤ NA FACEBOOKU