Článok blogu

Anatómia jogových asán II. – praktický workshop

Tento workshop bude naväzovať na anatómiu I. – teoretická časť, ktorú sme mali a ktorá ešte pre veľký záujem sa bude opakovať. Avšak, nie je prekážkou, ak ste na I. neboli, alebo máte len chuť vidieť svoje telo anatomicky správne zarovnané v často praktizovaných asánach.

Je jedno či cvičíme hathu, asthangu, power yogu, hot yogu alebo vinyasu, pokiaľ si nie sme istý, vždy môžme referovať na anatómiu ľudského tela.

Je dôležité pochopiť, prečo sa do asán netlačiť, ale nechať asánu, aby si našla naše telo, aby sme vnímali seba a nenásledovali dokonalosť, ktorú vidíme na jogových obrázkoch.

Nech nám joga telo lieči a cítime sa fyzicky zdraví aj o niekoľko rokov, bez bolestí chrbta, či kĺbov.

CIEĽOM WORKSHOPU BUDE:

-prakticky si ukázať často cvičené jogové pozície
-ukázať si ako je každé telo iné
-naučiť sa vnímať jeho možnosti a hranice
-pochopiť prečo aj malé detaily, môžu zmeniť jogovú prax
-správne zapájanie dlaní v podložke
-vnímanie chrbtice, pánvy v asánach v stoji aj v ľahu

WORKSHOP JE VHODNÝ pre každého, kto sa túži dozvedieť ako by jeho telo malo byť zarovnané v asánach, aby to bolo zdravé a bezpečné.

Keď si v joge vytvoríme dobré návyky, telo nám o pár rokov poďakuje. Teším sa na vás.

Deni

LEKTOR: Deni Ha

Jogu som začala cvičiť v zahraničí, navštevovala som kurzy v Austrálii, USA, Anglicku a nedávno som sa vrátila z mesačného kurzu RYT300 v Indii. Svoju prax si neustále prehlbujem, navštevujem workshopy doma aj vonku, kedykoľvek mi je to umožnené. Mala som šťastie, že jedným z mojich prvých učiteľov bol známy učiteľ jogovej anatómie v Anglicku, Jozef Wiewl, ktorý ma naučil ako dôležité je: dych, zarovnanie tela, vedomie. Jeho 30r. skúsenosti sú pre mňa doteraz veľkým zdrojom poznania. Na joge ma najviac baví, že je stále čo objavovať, meniť nielen svoj život k lepšiemu. Baví ma tú premenu pozorovať aj u ostatných. Viac sa dočítaš na mojej webstránke www.deniyoga.skKDE: Joga Srdcom, Námestie SNP 3, BB (3tia brána pod radnicou)
KEDY: 24.3.2018
ČAS: 09:00-12:00h
CENA: 18€

PRIHLÁSIŤ SA NA WORKSHOP – v rezerváciach si nájdi názov workshopu

(odhlásenie je možné minimálne 3dni pred workshopom, vstupné sa uhrádza na účet č.: SK2883300000002301097124 , do predmetu napíš, o aký ws sa jedná)

min.počet, aby sa workshop uskutočnil : 8 ľudí, max. kapacita – 14 ľudí

POZRIEŤ NA FACEBOOKU