Článok blogu

Anatómia jogových asán I.

Zdokonalovanie sa v joge vôbec neznamená komplikovať alebo ,,akrobatizovať“ telo v asánach. Hoci sme všetci rovnakí, predsa sme iní.

Je dôležité pochopiť, prečo sa do asán netlačiť, ale nechať asánu, aby si našla naše telo, aby sme vnímali seba a nenásledovali dokonalosť, ktorú vidíme na jogových obrázkoch. Nech nám joga telo lieči a cítime sa fyzicky zdraví aj o niekoľko rokov, bez bolestí chrbta, či kĺbov.

Cítim veľkú zodpovednosť viesť hodiny jogy bezpečne a zdravo, na hodinách nie je dosť priestoru vysvetliť asány do hĺbky, preto sa teším na tento workshop. Zažila som ho niekoľkokrát s mojím učiteľom a pamätám si ako mi to zmenilo moju jogovú prax.

Samozrejme joga je veda o duši, cez telo nás to pomaličky vedie k nej bližšie. Avšak spirituálne benefity, ktoré prináša pravidelné cvičenie na tomto workshope necháme stranou. Napokon ich už určite objavujete cez vlastné poznanie. Zameriame sa len na fyzickú stránku – anatómiu tela v jogových asánach.

CIEĽOM WORKSHOPU BUDE:

-vysvetlenie základné anatómie – kĺbov, chrbtice, pánvy cez prezentáciu
-prakticky si ukázať často cvičené jogové pozície
-ukázať si ako je každé telo iné
-naučiť sa vnímať jeho možnosti a hranice
-pochopiť prečo aj malé detaily, môžu zmeniť jogovú prax

Joga je zastavením, stíšením a tak nie je dôvod ju robiť s napätím, ktoré vytvára ešte väčšie napätie. Jogou túžime napätie uvoľňovať. Ako? Aj o tom si povieme.

WORKSHOP JE VHODNÝ pre každého, kto sa túži dozvedieť ako by jeho telo malo byť zarovnané v asánach, aby to bolo zdravé a bezpečné.

Je jedno či cvičíme hathu, asthangu, power yogu, hot yogu alebo vinyasu, pokiaľ si nie sme istý, vždy môžme referovať na anatómiu ľudského tela.

Keď si v joge vytvoríme dobré návyky, telo nám o pár rokov poďakuje.

Teším sa na Vás.

Deni Ha

O LEKTOROVI:
Jogu som začala cvičiť v zahraničí, navštevovala som kurzy v Austrálii, USA, Anglicku a nedávno som sa vrátila z mesačného kurzu RYT300 v Indii. Svoju prax si neustále prehlbujem, navštevujem workshopy doma aj vonku, kedykoľvek mi je to umožnené. Mala som šťastie, že vstupnou bránou do sveta jogy pre mňa bola hot yoga pod vedením známeho učiteľa v Anglicku, ktorý sústredil pozornosť predovšetkým na cvičenie jogy z anatomického hľadiska. Jeho 30r. skúsenosti sú pre mňa doteraz veľkým zdrojom poznania. Na joge ma najviac baví, že je stále čo objavovať, že ma učí mať sa rada a pozerať sa na svet veselými očami, aj keď obloha je sivá a mrzne :). Baví ma tú premenu pozorovať aj u ostatných. Teší ma sa cez jogu spájať a spoločne zdielať radosť zo života. Viac sa dočítaš na mojej webstránke www.deniyoga.skKDE: Joga Srdcom, Námestie SNP 3, BB (3tia brána pod radnicou)
KEDY: 26.5.2018
ČAS: 17:00-20:00h
CENA: 18€

PRIHLÁSIŤ SA NA WORKSHOP – v rezerváciach si nájdi názov workshopu

(odhlásenie je možné minimálne 3dni pred workshopom, vstupné sa uhrádza na účet č.: SK2883300000002301097124 , do predmetu napíš, o aký ws sa jedná)

min.počet, aby sa workshop uskutočnil : 8 ľudí, max. kapacita – 16 ľudí

POZRIEŤ NA FACEBOOKU