Článok blogu

Namaľuj si živoť – vytvorenie osobnej mandaly

Po úvodnom naladení a zoznámení sa, si na vybraných ukážkach svetového umenia ukážeme, že reč umenia má najrôznejšie podoby, od popisného prejavu, vyžadujúceho niekoľkoročnú prax, až po expresívny prejav, inšpirujúci sa detskou tvorbou. Cielom tohto vstupu je poukázať na to, že aj neprofesionál má schopnosť prostredníctvom umenia nájsť v sebe a pomenovať veci ukryté. Ide o to – uvolniť sa a v dôvere vo svoje sebavyjadrenie vstúpiť do tvorivého procesu.
 
Potom sa pozrieme na svoje svetlé, aj temné stránky a výtvarnou formou ich zobrazíme. Postupne budeme pracovať na zosúlaďovaní svojho vnútra a povieme si akými spôsobmi cez farby a tvary môžeme uchopiť svoje emócie. Do tohto procesu začleníme meditácie, ktoré nás naladia a pomôžu nám nájsť riešenia, ktoré potom prostredníctvom maľby, či kresby zviditeľníme a tým vynesieme do svojho vedomia. To nám umožní ďalej pracovať s obsahmi svojho vnútra najprv vytvorením osobnej mandaly a postupne aj v bežnom živote. Ako, to si povieme na workshope na ktorý vás srdečne pozývame.
 
O lektorovi:
Vladimír Balko – Študoval na Strednej umeleckej škole a Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Vo svojej práci spája umenie s rôznymi duchovnými náukami. Absolvoval čchi-kungové kurzy, kurzy jógy, školenie v regresnej terapii. Stretáva sa s rôznými ľuďmi, ktorí pracujú na svojom sebapoznávaní. Tieto poznatky a skúsenosti sú súčasťou jeho umeleckej tvorby, ktorú si môžete pozrieť na www.vladobalko.sk a www.vladobalko.szm


KDE: Joga Srdcom, Námestie SNP 3, BB (3tia brána pod radnicou)
KEDY: 28.4.2018
ČAS: 10:00-18:00h
CENA: 55€ (Farby, štetce, papiere a plátna budú k dispozícii)

AKO SA PRIHLÁSIŤ? 
REGISTRÁCIA: balkovladimir@gmail.com alebo telefonicky na 0915 719 865
Registrácia je platná po úhrade sumy workshopu na účet: SK7809000000000221438444
 
min.počet, aby sa workshop uskutočnil : 8 ľudí, max. kapacita – 20 ľudí.
 

POZRIEŤ NA FACEBOOKU