Článok blogu

Zero waste life – joga, bezodpadový život a minimalizmus

Hľadanie spoločnej cesty: joga, bezodpadový život (zero waste) a minimalizmus

Na prvý pohľad možno tri úplne odlišné témy. Ale keď sa zamyslíme lepšie, kráčajú spolu ruka v ruke. Možno o všetkých troch počujete prvýkrát alebo naopak, všetky tri by ste vo svojom živote dokázali nájsť.

U mňa to prichádzalo postupne.

jogou prišlo spomalenie. Možno až zastavenie. Porozhliadnutie sa za tým, ako trávim svoj voľný čas. Čím sa v živote obklopujem. Čo robím pre svoje okolie? Joga ma každým dňom učí žiť v harmónii, v súlade. So všetkým naokolo.

Zrazu zisťujem, že ku šťastiu nepotrebujem veľa vecí. Ale možno niektoré moje veci dokážu pomôcť iným. A tak si nechávam len to najdôležitejšie a dovoľujem minimalizmu vstúpiť do môjho života.

Môj osobný priestor sa mi síce podarilo vyčistiť, ale stále mi to neprinášalo spokojnosť a radosť. Pri prechádzke lesom ma rušili odpadky, ktoré som nachádzala. Prečo vôbec dovoľujeme, aby vznikalo toľko odpadu? A čo sa s ním vlastne deje po tom, ako ho odstránime z našich životov?

A tak začala moja veľká cesta, v priebehu ktorej nachádzam prienik a vzájomný vplyv týchto oblastí. A neustále sa učím niečo nové.

Workshop sa skladá z dvoch častí:

Prednáška na tému bezodpadový život a minimalizmus (90 minút)

  • Čo sa skrýva pod slovným spojením „zero waste“?
  • Ako so zero waste začať?
  • Prečo je separovanie odpadu len malou kvapkou v mori?
  • Menej je viac (a nie len niekedy)
  • Kde na tejto ceste stojí joga?
  • Praktické rady a tipy na zero waste domácnosť
  • Spoločná diskusia

Veľmi jemná lekcia jogy  (75 minút)

Lekcia zameraná na vlastnú osobu. Na našu myseľ, vzťah k sebe samým a k nášmu okoliu. V priebehu lekcie budeme hľadať odpovede na mnohé otázky. Nevynecháme meditáciu, spievanie mantier a záverečnú relaxáciu. Strávime niekoľko minút sami so sebou a zistíme, či nám to prináša radosť a naplnenie.

Teším sa na všetkých záujemcov! J

Ivica Stančík

Dlhodobo žijem v Brne, ale moje srdce patrí strednému Slovensku. Môj diplom hovorí, že som environmentálna geologička, ale moje aktivity nasvedčujú tomu, že som učiteľkou jogy, začínajúcou redaktorkou, začínajúcou manželkou a majiteľkou úžasného psa Geryho. Posledný rok som svoj život zasvätila snahám o bezodpadovú domácnosť. A aj keď nie som žiadny veľký guru, rozhodla som sa svoje znalosti zdieľať ďalej. Prostredníctvom svojich lekcií, svojho blogu https://yogerika.com/blog/ a v poslednej dobe aj prostredníctvom prednášok.KDE: Joga Srdcom, Námestie SNP 3, BB (3tia brána pod radnicou)
KEDY: 12.5.2018
ČAS: 12:00-15:00h
CENA: 8€

PRIHLÁSIŤ SA NA WORKSHOP – v rezerváciach si nájdi názov workshopu

(odhlásenie je možné minimálne 3dni pred workshopom, vstupné sa uhrádza na účet č.: SK2883300000002301097124 , do predmetu napíš, o aký ws sa jedná)

min.počet, aby sa workshop uskutočnil : 5 ľudí, max. kapacita – 15 ľudí.
 

POZRIEŤ NA FACEBOOKU