Článok blogu

Pranayama II.

Pranayama – dýchacie techniky pre zdravie a energiu.
Program:
1. Mechanizmy dýchania a čo ich ovplyvňuje
2. Ásany, dýchanie a energia a ako súvisia
3. Práca s energetickými dráhami
4. Niektoré techniky pranayamy, účinky,
kontraindikácie, prístup rôznych tradícií
5. Ako a s čím súvisia jednotlivé nosné dierky
a mozgové hemisféry /a prečo je dobré to
vedieť :D/
6.Na záver niektoré harmonizujúce mantry

Lektorka Jana Čahojova:
Venujem sa joge viac ako tridsať rokov. Prešla som rôznymi štýlmi, nakoniec som zostala pri klasickej joge. Najviac ma ovplyvnil Dr. Mukund Bhole, medzinárodne uznávaný Yogacharya a v našich končinách dobre známy. Práve pri ňom som sa nadchla pre prácu s dychom. Veľmi rada som sa učila aj od skvelej Lesley Isaacson z Británie, s jej pomocou som začala poznávať Krishnamacharyovu tradíciu / a mala som možnosť sa trochu zoznámiť aj so starými textami prostredníctvom jeho vnuka/. No a ešte aj v súčasnosti – Swámi Hiteshananda, od ktorého sa , dúfam, budem mať možnosť ešte dlho učiť. Joga sa stala dávno súčasťou môjho života a aj moje deti sa pojogínčili /teda hlavne stredná – je tiež inštruktorkou jogy/
Niekoľko rokov sa tiež intenzívne venujem tibetskej buddhistickej meditácii pod vedením Lámu Sangyeho.KDE: Joga Srdcom, Námestie SNP 3, BB (3tia brána pod radnicou)
KEDY: 21.4.2018
ČAS: 10:00-15:30h
CENA: 20€

PRIHLÁSIŤ SA NA WORKSHOP – v rezerváciach si nájdi názov workshopu

(odhlásenie je možné minimálne 3dni pred workshopom, vstupné sa uhrádza na účet č.: SK2883300000002301097124 , do predmetu napíš, o aký ws sa jedná)

min.počet, aby sa workshop uskutočnil : 6 ľudí, max. kapacita – 20 ľudí.
 

POZRIEŤ NA FACEBOOKU