Článok blogu

akrojoga

Hodina akrojogy je rozdelená na niekoľko častí. V úvode zohrejeme svaly a sústavou cvikov (aj jogových) na posilnenie ich aktivujeme. Cieľom je ponoriť sa do tela a vedome sa naň naladiť. Nasledujú párové cviky, kde sa nalaďujeme jeden na druhého a využívame pomoc/silu druhého na ešte lepšie uvoľnenie a vnímanie vlastného tela.

Cieľom je jemná a vnímavá komunikácia, ktorá je dobrým základom nadchádzajúcich cvikov. Nasleduje skutočné „lietanie“, kde sa venujeme technike, ako lietať bezpečne a s minimálnou námahou. Lietanie vo dvojici, kde si vyskúšame úlohu base, flyer, spotter, pre lepšie pochopenie každého cviku a pozície. Na záver nás čaká príjemné uvoľnenie vo forme masáže, ktorá je tiež súčasťou akrojogy. Uvoľnenie po masáži pomáha telu, lepšie zážitok spracovať.

Hodiny sú rozdelené pre začiatočníkov a pokročilých. Hodiny pre pokročilých majú uvoľnenejší priebeh, ale v zásade obdobný ako pre začiatočníkov. Pokročilí idú vlastným tempom a dostávajú pomoc a podporu tam, kde je to potrebné. Hodiny sú vedené viac ako jam session, než lekcia, čo umožňuje individuálny prístup a vedie k hlavnému cieľu akrojogy, budovanie komunity. Zdieľanie skúseností, dávanie a prijímanie.

PRE KOHO JE HODINA VHODNÁ: Pre všetkých, ktorý si chcú „zalietať v oblakoch“ a užiť si s priateľmi trochu zábavy a pohybu.