Workshop

Gongová meditácia – KARMA GONGY

28.8.2021

Prídite si vychutnať ozdravujúce vibrácie gongov.
Gong je jeden z najstarších hudobných nástrojov. Počas hrania na gong sa človek dostáva do hladiny Alpha (meditatívny stav) kde je možné hlboké uvoľnenie a sebaliečenie. Je to stav v ktorom mozog prestáva fungovať a aktivuje sa podvedomie. Pre niektorých ľudí je skoro nemožné dosiahnuť stav meditácie, nakoľko ich myseľ je stále aktívna. Opakujúci sa zvuk gongu vás priamo vtiahne do meditatívneho stavu, kde si môžete vychutnať stav bez času a priestoru. Vynikajúci nástroj na uvoľnenie pre ľudí s problémami spánku, ľudí pod tlakom a v strese.

Pozri si video ukážku

Kto raz vyskúša, precíti a pochopí, že vedomí oddych, stav relaxácie a pocit bezpečia v svojom tele je základ.

pre ROVNOVÁHU a teda ZDRAVIE~ HLBŠIE POROZUMENIE ~

Gong sa používa v celej histórii ako slávnostný a liečebný nástroj.

Stres v akejkoľvek forme (fyzickej, duševnej alebo emocionálnej) aktivuje sympatický nervový systém a spúšťa uvoľňovanie hormónov, ako je adrenalín a kortizol, ktorý priamo ovplyvňuje krvný tlak, glukózu, imunitnú funkciu a zápaly.

Vibrácie gongu sú silnou metódou na znižovanie stresu. Je to proces keď zvuk a jeho špeciálne vibrácie pracujú s človekom ako terapeut.

Otvárajú uzavreté centrá v tele, vylaďujú nepomery.Može sa to stať už na prvej meditácii ale može to niekedy trvať aj dve-tri meditácie keď sa už človek vie dostatočne uvoľniť.Počas hrania na gong sa človek dostáva do hladiny Alpha (meditatívny stav) kde je možné hlboké uvolnenie a sebaliečenie.Je to stav v ktorom mozog prestáva fungovať a aktivuje sa podvedomie. Pre niektorých ľudí je skoro nemožné dosiahnuť stav meditácie, nakoľko ich myseľ je stále aktívna.Opakujúci sa zvuk gongu vás priamo vtiahne do meditatívneho stavu, kde si môžte vychutnať stav bez času a priestoru.Vynikajúci nástroj na uvolnenie pre ľudí s problémami spánku, ľudí pod tlakom a v strese.
Čo si so sebou priniesť:
pohodlné oblečenie, vankúšik na prektytie očí, fľašu s vodou

Program:

Sobota:

19:30 h – 21:00 h

KEDY: 28.8. 2021
KDE: Niyama
Horná 14, Banská Bystrica

Príspevok: 21 €


Registrácia: rezervačný systém v rozvrhu TU

viac info:
niyama.bb@gmail.com
0910639622