Článok blogu

hatha joga s Katy

Táto túžba je ale pozitívna. Vedie nás spoľahlivo, ako kompas… A to aj v časoch, keď máme pocit, že práve ťažko blúdime… Naša myseľ, telo, nepretržite sa vynárajúce myšlienky, potreby… Najskôr sa ich  usilovne snažíme uspokojiť ( a možno aj potreby všetkých naokolo ;)), ale stav spokojnosti –  neprichádza… A ak, tak je krátky, ako alkoholové opojenie, s rovnako nepríjemnými vedľajšími účinkami ;). Vďaka tomu, ale zjistíme, že tade cesta nevedie a pokúšame sa hľadať niečo skutočné a stále. Aspoň sa len priblížiť k pocitu vnútorného kľudu, k Pravde… A vtedy sa začne obracať naša pozornosť smerom dnu. Začíname „skúmať “ samých seba. A to už „jogujeme “ :).

Praktikujeme, lebo joga je cesta činu… Asany, pranajama. Rozlišujeme… Čo je skutočné, a čo iba naša predstava. 
Slovo Hatha v sanskrite znamená: úsilie, moc, silu… Myslí sa Sila, ktorá nám hýbe srdcom… Vedomá energia, ktorá oživuje a neprestajne lieči našu myseľ, aj telá.

Vedieť ju vnímať, „neprekážat“ jej a zbytočne ju nestrácat… Umožniť, aby ten Potenciál, ktorý v nás zatiaľ iba drieme, dokonale rozkvitol a priniesol svoje sladké plody :).Pravdu. A Pravda lieči. Transformuje. Dokáže strach premeniť v Poznanie… Myseľ sa ukľudni, tým sa uvoľni telo… A vznikne PRIESTOR, do ktorého môže vstúpiť zázrak… Ľúbite zázraky? Aj ja 😉