Článok blogu

Katka

Ako si začala s jogou?

Yoga, východné náboženstvá a smery ma začali zaujímať okolo puberty. Cvičeniu som sa nevenovala pravidelne, ale skôr intuitívne a chvíľu som sama cvičila Piatich Tibeťanov čo mi pomohlo začať vnímať cvičenie cez dýchanie. Zmena začala, keď som videla cvičiť dvoch ľudí v lese (státie na pleciach). Pri pomyslení, že by som to mala urobiť ja, som si uvedomila, že „moje telo si robí čo chce“ a ja ho nedokážem ovládať na takej úrovni. Pomaly som začala objavovať acroyogu a prirodzenou rozcvičkou predtým je joga. To som ani netušila, ako mi to zmení život 🙂 .
 
Čo Ti joga dáva?
Pomáha mi vnímať limity a pracovať s vlastnými hranicami, sebadôverou. Zvyšuje koncentráciu, acroyoga aj komunikáciu a dôveru. Pri uvoľnení mi dáva možnosť ponoriť sa do seba a byť vedomím rozprestrená v tele. Je to taký plný stav bdelosti v tele, kedy je myseľ uvoľnená a pritom pružná, rovnako ako telo.
 
Obľúbená pozícia?
Všetky majú svoj význam a liečia, keď je telo skrátené v precvičovaných partiách. Výhodou acroyogy po istom čase a nadobudnutí dôvery je precvičovanie niektorých asán vo „flying“ móde a využitie sily partnera, čo umožňuje ešte viac „sadnúť do pozícií“.
 
Prečo Ťa baví učiť jogu?

Lebo je to FUN 🙂 Učiť pre mňa znamená pomôcť, ukázať, naviesť, sprevádzať… byť pri tom, ako niekto rastie a uvedomovať si aj vlastný pokrok vďaka snahe čo najlepšie to priblížiť niekomu, kto sa to iba učí. To ma napĺňa. 😉