Článok blogu

Katy

V našej Joge Srdcom som „autorkou“ Jogy šťastia. A prečo šťastia? Lebo mám pocit, že byť šťastný, vďačný, spokojný a rád je naša prirodzenosť, podstata a vlastne aj právo, ktoré nám Existencia spolu so životom darovala :)… A ak svoj život s vyhasnutými očami sucho ohodnotíme skôr ako „normálny“, pak je to jasný príznak, že ideme proti sebe a proti životu vôbec.

Môžme potom nostalgicky spomínať na chvíľky, keď bolo trocha lepšie, či bezmocne túžiť po niekom, kto nás “ zachráni“. Ak nás ale prestane baviť čakanie „na zázrak“ a naozaj prímeme svoj život ako jednu veľkú šancu tvoriť najlepšie, ako len vieme, ucítime pak odrazu aj svoju silu. Slobodne si pak môžme vybrať to, čo je pre nás podstatné a krásne a čomu, alebo komu chceme veriť a umožníme sebe aj druhým skúšať, učiť sa a robiť chyby a kedykoľvek zmeniť rozhodnutie, keď príde správny čas…

Aj ja som pôvodne vyštudovala herectvo a operný spev a vyše 10 rokov s sa venovala profesionálnemu divadlu. Priebežne som túžila viacej porozumieť mystériu života a našim ľudským možnostiam. V Prahe som absolvovala niekolkoročný kurz pre osobnostný rozvoj a  teší mňa stále viacej, keď na tvári človeka, s ktorým sa rozprávam a pracujem, sa rozsvieti pochopenie a rozprestrie aj veľká úľava spolu s uvedomením, že som to len ja sám, ktorí si robí zle, a že s tým môžem kedykoľvek prestať…:))

Joga ma sprevádza, čo sa pamätám a nádherne dopĺňa všetky tie možnosti, ako sa vrátiť k sebe. Cez vnímanie vlastného tela a života v ňom prináša aj porozumenie a prijatie, ktoré je sestrou lásky. Najskôr k sebe, áno k sebe! Lebo vždy šírime iba to, čoho máme veľa a bolo by fajn, keby to bola práve LÁSKA :), lebo láska je ŽIVOT.

Po absolvovaní inštruktorského kurzu v Piešťanoch som začala oficiálne „posúvať“ tie svoje prežitky ďalej. Keď učím,  veľmi rada vnímam obrovskú vlnu energie pri veľkej skupine ľudí, kde sa nechávame niesť pohybom a dychom, ale s pôžitkom si cením aj súkromie a vzájomnú dôveru pri individuálnej hodine, keď môžem venovať pozornosť iba jednej jedinej bytosti.

Ak máte akékoľvek dotazy, či cítite potrebu reagovať na moje slová, rada dávam tel.kontakt: 0908559699, Pozdravujem, Katy!

Hodiny:
joga šťastia

Certifikáty a iné školenia: 

  • škola života 🙂

Obľúbená myšlienka: 

Na otázku: „Prečo sa ľudia trápia, občas ochoria a nakoniec zomrú??“ som počula takúto odpoveď: “ Lebo to vidia u ostatních…“ Skúsme to otočiť „hlavou dolu“ a aspoň niekedy namiesto vždy dobre mienených rád, počúvať samých seba. Uvidíš, že sú to jediné okamihy, kedy ŽIJEŠ naozaj !