Článok blogu

LET‘ FLOW – joga a element vody

Let’s Flow! je jogový workshop z cyklu, ktorý venujeme objavovaniu elementov vo svojom vnútri, ich liečivým účinkom a spôsobom, ako sa s nimi úspešne prepojiť. Tentokrát zameriame svoju pozornosť na vodu, takže Jai Jala!

Naše telo a jeho vnútorné prostredie tvorí predovšetkým voda (70%). Je „nositeľkou životnej energie, liečenia, očistnej tekutiny; prílivový lunárny ťah, veľká vinyasa rieky – vlniacej sa, meniacej svoje prúdenie a predstavuje aj mocný kolektívny flow“ (Shiva Rea). Vo Vyniasa Flow joge vodný element tvorí prepojenie medzi dychom a pohybom, ktorý je podobný toku rieky. Môžeme spokojne povedať, že voda, ktorá zastupuje všetky tekutiny v tele a ich prúdenie, je v podstate prepojením so všetkými ostatnými procesmi a aj elementmi.

Na našom workshope v prvom rade v sebe rozprúdime energiu a svoj prirodzený tok – flow. Na troch vodných hodinách sa najskôr naladíme na svoje vnútro a k tomu nám pomôže úvodná meditácia. Spoločne sa naučíme Jala Namaskar podľa Prana Vinyasa Flow jogy, pri ktorom obraciame pozornosť na vodu a vyjadrujeme jej vďaku a akékoľvek pozitívne pocity. Hlavnú časť workshopu som nazvala „Nechaj sa unášať vo svojom prúde“ a bude to prax zameraná práve na precítenie vodného elementu a vlastného prúdenia. Spoločný čas uzatvoríme jemnou vedenou meditáciou a napokon tichom v Shavasane – v príjemnom a nežnom prostredí vlastného srdca a bytia.

Lucia Anna:
Joge sa venujem od roku 2011 a štyri roky som viedla hodiny zamerané hlavne na zdravý chrbát Back Care a hodiny Creative Yoga v centre Yoga Vidyalaya. V súčasnosti svoje vzdelanie ďalej obohacujem štúdiom, praktizovaním a odovzdávaním Prana Vinyasa Flow jogy pod vedením mojej drahej učiteľky Shiva Rey. Popri súkromných a otvorených hodinách organizujem aj workshopy zamerané na cvičenie a prežívanie jogy z pohľadu elementov, na to, čo nám joga ponúka do každodenného života a ako pre seba jednoducho a účinne využiť techniky masáže a aromaterapie.

Viem, že každý si v joge nájde niečo svoje. Pre mňa je to cesta a priestor, v ktorom sa rada pohybujem. Je to cesta prijímania a odovzdávania prirodzená ako dych, ktorá sa neustále vyvíja.KDE: Joga Srdcom, Námestie SNP 3, BB (3tia brána pod radnicou)
KEDY: 11. 11. 2017
ČAS: 14:00-17:00h
CENA: 15€

PRIHLÁSIŤ SA NA WORKSHOP – v rezerváciách si nájdi názov workshopu

(odhlásenie je možné minimálne 3dni pred workshopom, vstupné môžeš uhradiť v hotovosti alebo na účet č.: SK2883300000002301097124 do predmetu napíš, o aký ws sa jedná)

min.počet, aby sa workshop uskutočnil : 10 ľudí – max.15 ľudí
V prípade, ak sa nenazbiera dosť účastníkov, dáme ti vedieť emailom a vstupné vrátime.

PS: Na workshop príď aspoň o 20minút skôr, v štúdiu máme pre teba prichystané jogové pomôcky ako aj malé občerstvenie (ovocie, voda).

POZRIEŤ NA FACEBOOKU