Článok blogu

Liečivá gongová meditácia

Je nám cťou uvítať v našom štúdiu majstra gongu Brij Allen Mahajan. Úvod do gongovej meditácie bude prekladaný do slovenčiny.

Hlbšie Porozumenie 

Zvuk gongu prechádza mysľou a rýchlo vytvára meditatívny stav a hlbokú relaxáciu. Gong sa používa v celej histórii ako slávnostný a liečebný nástroj. Zdroje opisujú jeho využitie už v rokoch 4 000 pred N.L. až do 16 000 pred N.L. Gongy sa stali populárnejšími v súčasnej pretechnizovanej dobe, nakoľko hladina stresu sa výrazne zvýšila ako u dospelých tak aj u detí.

Stres v akejkoľvek forme (fyzickej, duševnej alebo emocionálnej) aktivuje sympatický nervový systém a spúšťa uvoľňovanie hormónov, ako je adrenalín (reakcia na „boj alebo let“) a kortizol, ktorý priamo ovplyvňuje krvný tlak, glukózu, imunitnú funkciu a zápaly.

Vibrácie gongu sú silnou metódou na znižovanie stresu.

========
KDE: Joga Srdcom, BB
KEDY: 15.9.2018
ČAS: 15:00 – 16:00h
CENA: 15€ (Platba v hotovosti pred začiatkom meditácie.)
PRIHLÁSENIE: cez náš rezervačný systém na webstránke (workshopy sú označené veľkými písmenami)

Kvôli kapacite našej sály a veľkému záujmu o tento workshop, je prihlásenie cez náš rezervačný systém záväzné.

Odhlásenie z workshopu minimálne 3dni pred jeho začiatkom, neskoršie odhlásenie nie je možné, pošli za seba náhradu alebo bude férové miesto, ktoré ti držíme uhradiť.

Ďakujeme za porozumenie!

WORKSHOP NÁJDEŠ AJ NA FACEBOOKU

-Joga Srdcom
————————————————
Prečo si dopriať liečivú meditáciu gongom? 

Fyzická práca umožňuje telu a svalom spracovať tieto hormóny, ale vo väčšine prípadov ľudia trávia značnú časť dňa v sede.
Keď je nervový systém chronicky aktivovaný stresom, nadbytok cirkulujúcich hormónov vytvára dysfunkcie, ako je vysoký krvný tlak, srdcové choroby, obezita, depresia, nespavosť, poruchy trávenia, autoimunitné ochorenia a iné choroby spôsobené chronickým zápalom.

Vibrácie gongu sú silnou metódou na znižovanie stresu.
Pomocou gongov podporujeme meditatívny stav. Gongu vytvára oceán zvuku, ktorý je veľmi relaxačný stav. Tento stav aktivuje parasympatický nervový systém, aby vyrovnal nadmerne zosilnený, nadmerne zaťažený sympatický nervový systém.

Voda bola často používaná ako analógia pre zvlhčujúci účinok gongových vibrácií, čiastočne preto, že naše telá sú približne 60 percent vody a voda slúži na vedenie zvukových vĺn. Rovnako ako kruhy tvorené kamienkom hodeným na zmrznuté jazero, zvuk gongu sa jemne odráža nad a okolo celého tela, aby sa utišilo, uvoľnilo a upokojilo.

Zvyčajne sa srdcová frekvencia poslucháča spomalí, klesne krvný tlak a dych sa nastaví na svoj prirodzený rytmus. Gong vyvoláva holistickú rezonanciu v tele a spontánny meditatívny stav v mysli, čo vedie k pocitu rozšírenia vedomia a celistvosti.

Princípy zvuku, vibrácií a toku energie ako liečebných modalít boli vyučované na východe aj na západe. Každá tradícia múdrosti v priebehu vekov používala princípy vibrácie na liečenie a zvýšenie stavu vedomia.

Duchovní vodcovia poznali silné účinky vibrácií na nervový systém. Či už sa jednalo o ľudský hlas, ktorý spieva špecifické slová (mantry) alebo nástroje vytvárajúce rezonančné zvuky