Článok blogu

Luci

Joga je pre mňa nádherná farebná cesta, ktorá je plná emócií, poznania, lásky, objavovania, vzrušenia, spoznávania a hľadania.

Najskôr to bola cesta uzdravovania. Autonehoda, ktorú som mala pred niekoľkými rokmi, ma priviedla k joge, ktorá vyliečila môj dolámaný chrbát. Dnes dokážem cvičiť bez akýchkoľvek pohybových obmedzení, slobodne a uvoľnene ako vták, ktorý sa necháva unášať vetrom pomedzi oblaky. Neskôr to boli práve fyzické benefity, kvôli ktorým som sa k nej pravidelne vracala – pocit energie, pružného a pevného tela, sila a odolnosť, stabilita a vytrvalosť, to všetko a oveľa viac mi dávalo pocit istoty, zdravia, radosti a túžby objavovať v sebe vyššie hranice a posúvať sa ďalej.

Ale ako to vždy býva – to najlepšie prichádza nakoniec a ja som sa na mojej ceste posunula o krok ďalej a objavila oveľa krajšie  a hlbšie benefity, ktoré nám joga ponúka. Začínam skutočne spoznávať samú seba, objavujem pokoj, harmóniu, vyrovnanosť a balans v každej jednej veci. S láskou a pochopením prijímam všetko, čo mi do života prichádza, cítim hlbokú pokoru, spokojnosť a stabilitu. Cítim slobodu, vietor vo vlasoch, a dokonalé súžitie so všetkým naokolo. Joga otvára moje srdce, učí ma byť láskavejším, spokojnejším, slobodnejším a vďačnejším človekom, ale hlavne ma učí milovať seba aj všetko naokolo.

A čo ma na joge najviac baví? Práve to, že keď sa raz rozhodnete kráčať po jej ceste, už z nej nikdy nebude chcieť odísť, najmä vďaka jej rôznorodosti, dokonalosti, slobody a radosti.

JOGA JE CESTA NA CELÝ ŽIVOT..

Namasté!

Budem sa tešiť, ak sa budeme spolu stretávať na mojich hodinách a cez jogu spoznávať a objavovať samých seba, a tým načúvať pocitom nášho vnútorného „JA“.

Teším sa na Vás,

Luci