Článok blogu

Lucka

V joge som našla spojenie, celistvosť, akúsi skutočnú podstatu bytia. Cítim v nej spojenie mysle, srdca a tela. Učí ma hlbšie objavovať cestu vlastného poznania, ukazuje mi jednoduchosť a jej krásu- umenie života. Joga mi prináša aj hlbšiu schopnosť vnímať prítomnosť a skutočnosť, ktorá je len tu a teraz.

Moja cesta sa začala osem rokov dozadu, kedy som odišla z vysokej školy do Indie, kde som strávila niekoľko mesiacov v ashrame. Učila som sa rôzne druhy meditácií a dýchacie techniky. V tomto čase som sa náhodne dostala aj na hodiny s (veľ) jogínom Sri Sri Ravi Shankar (Art of Living), vtedy som však ešte vôbec nevidela jogu ako nejakú cestu, ktorou sa budem jedného dňa seriózne uberať. Viac ako samotná joga ma v tom čase zaujímala skôr len filozofia, psychológia a terapia ktorá meditácia a joga v sebe obsahovala a ponúkala.

K joge som sa potom opäť dostala v Austrálii kde som sa snažila najskôr nájsť len akúsi duchovnú rovnováhu, ktorú som potrebovala na život vo veľkomeste, no neskôr som sa však tomuto holistickému spôsobu života úplne oddala.

V Sydney som sa učila predovšetkým od Trevora Tangyea, ktorý mi dal veľmi veľa z jeho vlastného učenia prevzatého od majstrov ako K. Pattabhi Jois, B.K.S. Iyengar, Shandor Remeté či Emma Balnaves.

K ďalším inšpiratívnym učiteľom pod ktorými som mala tú česť sa učiť a duchovne rásť patria okrem Trevora aj Nicol Walsh, Shiva Rea, Anna Forest, Seryia Cutbush, Deva Prenal, Alan and Sarah Finger, Mark Whitwell, Persia Juliet, Amy Giuliano, Camille Maurine a Dr. Lorin Roche.

Okrem jogi a joga terapie sa dnes venujem aj ajurvéde, tai chi, qi gongu, tancu a tradičnej indickej hudbe.