Opis hodín

Ktorá hodina jogy je pre mňa vhodná?

Podobnú otázku sme na začiatku mali všetci.

Odpoveď je jednoduchá: skúšaj, kým neobjavíš, čo práve v tvojom životnom období potrebuješ, budeš to cítiť. Ideálne ako zistíš, či hodina/lektor s tebou rezonuje je, že to vyskúšaš. Objavovanie nepoznaného prináša do života radosť. Objavuj!

Každý štýl jogy ti prinesie nové poznanie a posunie ťa bližšie k spokojnejšiemu a zdravšiemu životu.  Čo lektor, to iné učenie/iná hodina, hoci názov môže byť rovnaký. Dovoľ si vyskúšať rôznych učiteľov jogy. Každý z nich ti odovzdá kúsok svojho jogového srdca. 

V prípade zdravotného obmedzenia, VŽDY informuj lektora pred začiatkom hodiny, aby ťa vedel upozorniť alebo ukázať alternatívnu pozíciu.

Hodina zdravý chrbát vychádza z pôvodnej hatha jogy. Ak máš bolesti chrbtice alebo im chceš predísť táto hodina ti v tom pomôže. Posilníš a naučíš sa zapájať vnútorný stabilizačný systém, rozprúdiš energiu v kĺboch, pouvolňuješ napätie v svaloch. 

Bezpečne cez vedomý pohyb sa telo bude hýbať, pričom sa naučíš správnemu zarovnaniu tela v asánach. Naučíš sa tiež správne dýchať a utišovať myseľ.  Zacvičíš si asány, ktoré pomáhajú udržať chrbát zdravý. Hodina je určená ako pre úplných začiatočníkov aj pre pokročilých.

Relaxačná yin joga je hodina v štýle yin yogy (dlhé zotrvávanie v pozíciách, aby sa všetko uvoľnilo, čo sa má uvoľniť – napätie z kĺbov, emócie zo svalov, stuhnutosť z mysle). 

Tento štýl jogy balancuje hektickosť všedných dní, učí tvoju myseľ sa stíšiť nielen na joge, ale aj v živote. Celú hodinu sústreďujeme pozornosť na dych – liečivý zdroj všetkého. Emócie sú impulzy energie, keď sa myseľ stíši, cez pocity k nám začne prehovárať duša.

Dych ťa uvedie do pokoja a harmónie so samým sebou. Hodina je doplnená s muzikoterapiou a je vhodná pre všetkých. Doporučujeme ju aspoň raz vyskúšať.

Ranné prebudenie s jogou je skvelým rozbehom do nového dňa. Pomaly rozhýbeme rozospaté telo a naštartujeme všetky procesy v tele, ktoré si dali na noc pauzu. Hodina začína jemnými ásanami, v ktorých sa napojíme na dych a naučíme sa dýchať tak, aby sme stimulovali náš nervový systém.  Joga sa vždy tradične cvičievala ráno a najlepšie v rovnaký čas, pretože nastavila telo aj myseľ na ideálne fungovanie počas celého dňa.

Pozostáva zo série stále sa opakujúcich asán. Cvičí sa vo vyhriatej miestnosti na max. 38stupňov. S pravidelným cvičením sa  už po pár hodinách objavuje mnoho fyzických a psychických benefitov. 

Za krátky čas sa zvýši flexibilita a sila, zlepší prekrvenie tkanív a vyživovanie buniek, stimuluje fungovanie tráviaceho a nervového systému, energia tela stúpa. Potreba kontroly dychu a koncentrácie v teplej sále a to v každej pozícii nás učí ako spomaliť a precítiť vnútorný pokoj.

Naša séria je obohatená o terapeutické vysvetlovanie ako správne vchádzať do asány, ako v nej dýchať a ako z nej výjsť von. Na hodine sa stretávajú všetci – úplní začiatočníci aj pokročilí. Nezabudni si prečítať ako sa pripraviť na hodinu, výrazne ti to ovplyvní energiu počas celej praxe. 

popis už čoskoro…

Cieľom hodiny je poznanie benefitov zdravého cvičenia a správneho držania tela prostredníctvom jogových pozícií. Deti sa počas hodín hravou formou zoznámia so základnými technikami dýchania, pohybu a samostatnou jogovou praxou. Tréning je zameraný na rozvoj pohybovej koordinácie, pohybový rozsah, spevnenie svalstva a samotný správny anatomický vývoj.

Pomalá a vysoko relaxačná jogová prax, ktorá cez meditáciu v asánach  a dýchacie cvičenia ťa ponorí do tvojho vnútra. Rozvíja schopnosť hlbokého uvoľnenia sa na úrovni tela aj mysle.

Cvičí sa rovnaká zostava s názvom TriDosha, ktorá vychádza z tradičnej tantrickej školy Kaula. Je to premyslená zostava, ktorá buduje rovnováhu nervového, a tým aj hormonálneho systému nášho tela. Vyslovene lieči telo zvnútra, tým, že dáva bunky do pokoja a úplného uvoľnenia.

Dokonale odbúrava stres a uvoľňuje napätie v tele. Tento systém prináša hlboké sebaliečenie a sebareflexiu. Prinesie ti do života kvality, o ktorých si ani netušil, že ich máš. Hodina je vhodná pre každého.

(Na hodinu si prineste šatku na predĺženie rúk.)

Tai Chi je starý čínsky systém meditácie v pohybe, ktorý pomáha zbaviť sa zdravotných problémov vyvolaných súčasným spôsobom života, ale aj získať späť stratený pocit harmónie v dnešnom uponáhľanom svete. Tai Chi znamená Jin a Jang. Je to bojové umenie, zdravotný systém, životná filozofia.

Na mojich cvičeniach pracujem so štruktúrou tela, fyzickou a mentálnou rovnováhou, pozornosťou a vedomím vnímaním. Na mojich hodinách cvičíme bez skratiek a hudby, trpezlivým napodobovaním pohybov učiteľa, aby pozornosť meditácie v pohybe nebola rušená.

„Spolu dokážeme viac!“

Veľmi sme si túto vetu zamilovali, pretože to naozaj v živote, vzťahoch, praxi, ale aj v joge funguje.

Párová joga je kreatívna, hravá, dynamická, ale aj statická, rýchla, aj pomalá, obohacujúca, nápomocná, zábavná!

Je vhodná pre kohokoľvek kto sa chce hýbať, hrať sa v pohybe, pracovať na svojej flexibilite a skúšať nové veci a to všetko najradšej zdieľa s druhou osôbkou. Vekovo od 7/8 rokov vyššie.
 

Budeme prepájať rôzne pozície, do ktorých sa môžeme s dychom a nadšením ponoriť vo dvojici, v páre. V našom ponímaní pár môže byť akákoľvek kombinácia dvoch ľudí – napríklad mama s dcérou, kamošky, kamoši, otec so synom, sestry, bratia… 

Budeme sa spoločne učiť na seba navzájom napojiť, aby sa nám spolu cvičilo dobre a súladnejšie, ako sa spoločne, ale aj každý sám môžeme rozcvičiť a zahriať a tak pripraviť naše telo na ďalšiu aktivitu a hru v pohybe. 

Zahráme sa rôzne pohybové a reakčné hry, ukážeme si aj pozdravy Slnku a jeho rôzne variácie, ktoré vieme vo dvojici plynulo aj esteticky odcvičiť, neskôr aj v štýle flow. Budeme rozvíjať flexibilitu a venovať sa strečingovým cvikom, ktoré môžeme vo dvojici posúvať na úplne iný level!

Nebudu chýbať ani akrojogové pozície, ktoré nás nielen budú učiť spolupráci, plynulosti, prepojenosti, ale bude to všetko hlavne kopec srandy a budeme si užívat spoločný progres!

Joga pre radosť a zdravie je vhodná pre každého kto má chuť byť radostný a zdravý. Počas tejto hodiny sa budeme snažiť napojiť na náš vnútorný pokoj, objaviť radosť z pohybu, podporiť zdravie v tele a na duši a znovunachádzať rovnováhu.

Prostredníctvom naťahovania, posilňovania, uvoľňovania a relaxácie vychádzajúcich z hatha jogy budeme znovuobjavovať naše telo, jeho možnosti a individuálne schopnosti a učiť sa vchádzať do priestoru „tu a teraz“

Na relax hotke zažiješ dokonalú dovolenku pre svoje telo a myseľ. Sála vyhriata na 26stupňov kvalitnými infra ohrievačmi umožňuje dokonalé uvolnenie tela v teple.

Jednoduché asány, v ktorých ostávaš pár minút ťa postupne budú transformovať. Do podvedomia sa ti zakorení pocit vnútorného pokoja a harmónie, ktorý skvele balansuje hektickosť bežných dní. Takto sa telo dostáva do rovnováhy, do stavu relaxácie, kde dochádza k seba-uzdravovaniu.

Počas  90minút si dáš dychovú terpaiu a očistíš tým telo zvnútra od zbytočných nezdravých emócií a myšlienok. Doporučujeme vyskúšať každému. Ak môžeš dýchať, môžeš cvičiť jogu.

Flexi joga je jogová zostava zameraná na postupné zvyšovanie pohyblivosti tvojho tela.

Flexibilita tela je dôležitá z pohľadu každodenného života. Nízka flexibilita tela spôsobuje bolestivosť a strnulosť pohybu a obmedzuje človeka pri výkone fyzických pohybov. 
 
Flexi joga rešpektuje prirodzenú pružnosť tvojho tela. Každý z nás má inú pohyblivosť bedrových, kolenných, lakťových či ramenných kĺbov. Hodiny ti ukážu ako jemne otvoriť a mobilizovať rôzne pohybové skupiny a každý týždeň sa zameriame trošku viac na inú skupinu kĺbov alebo svalov.
 
Môžete sa tešiť napríklad na hodiny otváranie a mobilizovanie bedier, hrudníka alebo ramien. 

Cez víkend Joga Srdcom organizuje workshopy obohacujúce telo i ducha. ~ Pozývame skúsených lektorov z celého Slovenska.

Pridaj sa do skupiny WORKSHOPY A INÉ AKCIE PRE VNÚTORNÝ ROZVOJ V JOGA SRDCOM na facebooku a dostávaj aktuáne info o workshopoch včas.