Článok blogu

Rozvaha pohybu časť II. – základná ohybnosť tela

BUDÚ 2 KURZY, JE MOŽNÉ SA ZÚČASTNIŤ LEN JEDNÉHO ALEBO OBOCH. PRI OBJEDNANÍ OBOCH KURZOV JE ZĽAVA ZO VSTUPNÉHO.

1.12. sobota (kurz s Matejom Jurenkom) 14:00-17:00h – názov: Rozvaha pohybu časť I. – základná pevnosť tela 

V prvej časti kurzu sa naučíte, ako správne spevniť svoje telo. Začneme dôkladnou rozcvičkou, ktorá nám postupne pomôže prechádzať od jednoduchších pozícii k tým zložitejším. Naučíme sa, aké princípy je dôležité dodržiavať pri správnom cvičení a zvyšovaní pevnosti svojho tela.

15.12. sobota (kurz s Matejom Jurenkom) 14:00-17:00h – názov: Rozvaha pohybu časť II. – základná ohybnosť tela

V druhej časti kurzu sa naučíte, ako zvýšiť základnú ohybnosť svojho tela. Začneme dôkladnou rozvičkou, ktorá nám postupne pomôže prechádzať od jednoduchších pozícii k tým zložitejším. Naučíte sa, aké princípy je dôležité dodržiavať pri správnom cvičení a zvyšovaní ohybnosti svojho tela.

Na záver Vás Matej obidvoch častí Vás Matej prevedie spoločnou meditáciou za pomoci hudobných nástrojov, akými sú hang, indiánske flauty a didgeridoo.

Rozvaha pohybu je metóda vyvinutá Matejom Jurenkom na základe jeho dlhoročných skúsenosti prace s telom. Metóda rozvahy pohybu je nedogmatickou metódou založenou na myšlienke sebarozvoja skrze vlastné telo. Nezáleží na tom, akej ste národnosti, koľko máte rokov, aká je vaša sexuálna orientácia či aké sú naše momentálne obmedzenia. Rozvíjať svoje telo skrze vedomý pohyb môže každý. Skúsme si naše telo predstaviť ako nástroj. Rovnako ako pre gitaristu je nástrojom gitara, naše telo je našim najbližším nástrojom. Rovnako, ako si gitarista svoju gitaru potrebuje najskôr naladiť, rovnako aj my si potrebujeme naše tela najskôr rozcvičiť, rozohriať a potom môžeme prechádzať od jednoduchších pohybov k tým zložitejším. Učiť sa rozvíjať plný potenciál nášho tela je základnou myšlienkou metódy rozvahy pohybu. Vnímať svoju vlastnú jedinečnosť a vyjadrovať ju skrze naše tela čisté vnemy.

Matej Jurenka je popredný slovenský jogín, handbalancer a hudobník, zakladateľ jogy nekonečného uzla a vlastnej metódy „rozvahy pohybu“, ktorá kombinuje prvky jogy, kalisteniky, akrobacie a bojových umení.

Kurz je vhodný pre ZAČIATOČNÍKOV aj POKROČILÝCH 🙂

======================

KEDY: 1.12.2018 a 15.12.2018
ČAS: 14:00 – 17:00h
KDE: Joga Srdcom, Námestie SNP 3,Banská Bystrica
VSTUPNÉ: 25€ na jednu časť, alebo 40€ za obidve časti
(Platba v hotovosti pred začiatkom workshopu)

=======================

UDALOSŤ JE AJ NA FACEBOOKU.

PRIHLÁSENIE: cez rezervačný systém na webstránke www.jogasrdcom.sk – workshopy sú označené veľkými písmenami)

Kvôli kapacite našej sály a veľkému záujmu o tento workshop, je prihlásenie cez náš rezervačný systém záväzné.

ODHLÁSENIE: z workshopu minimálne 3 dni pred jeho začiatkom, neskoršie odhlásenie nie je možné, pošli za seba náhradu alebo bude férové miesto, ktoré ti držíme uhradiť.

POZOR DÔLEŽITÉ INFO PRE TEBA:
Vstup cez víkend je otvorený, len cez zadnú bránu na ulici Kapitulská 12 (prejdi dozadu, cez všetky parkoviská, štúdio je na konci). Ak by bola brána zatvorená, zavolaj nám, otvoríme ti ju na diaľku.

…………………………………….Na workshop príď prosím minimálne o 20 minút skôr.
…………………………………………………..Ďakujeme za porozumenie!
……………………………………………………………..-Joga Srdcom-