Lektori

Želka

Som obyčajný človek, ktorý hľadá svoju pravdu a učí sa ju stelesniť a šíriť.... je to proces a ďakujem všetkým, ktorí sú súčasťou.... preto mám rada úprimnosť, jednoduchosť, humor - radosť a veľa, veľa lásky a prijatia.

Niečo viac o mne

životná filozofia

Pane Bože prosím ťa daj mi silu, zmeniť veci, ktoré mám zmeniť. Daj mi pokoru, prijať veci, ktoré mám prijať a daj mi múdrosť rozlíšiť medzi tým.

obľúbená kniha

~

obľúbený film

Dirty Dancing, Zoznámte sa Joe Black, Nedotknuteľní a všetkých Pánov Prsteňov, Hobitov

obľúbená pesnička

Joan Osborne – One Of Us

obľúbené jedlo

~

obľúbená asána a prečo

šavasána

Lebo v nej to cítiť najlepšie.

certifikáty a iné vzdelanie

  • YogaAcademy Piešťany- inštruktor Hatha joga (Vašek Krejčík)
  • Jogová terpia – Jitka Malá                                  

v joga srdcom učím tieto hodiny

zdravý chrbát a spev mantier

kontakt

facebook : želmíra jačmeníková


 

Čo je to mantra?

 
V modernom používaní sa slovo mantra bežne prirovnáva k duchovnému aforizmu alebo pozitívnemu potvrdeniu. V tomto zmysle sa mantry používajú na kultiváciu určitého stavu mysle:

– ako predmet koncentrácie, pomáha priviesť myseľ do súčasnosti, zameraním sa na opakovanie konkrétneho súboru slov alebo zvukov

– kedy ich význam presvitá do podvedomia na transformáciu negativity,

– kedy človek dosahuje jedinečnú vibračnú frekvenciu a výrazné liečivé účinky.Pri spievaní mantry, jednotlivec začne vibrovať vo frekvencii tejto mantry, a to nielen duchovne, ale na fyzickej, molekulárnej úrovni.

Pri spievaní mantry nahlas, vibrácie a pohyby jazyka stimulujú niektoré z kľúčových žliaz endokrinného systému, ktorý je zodpovedný za riadenie a reguláciu hormónov v tele.

Okrem toho, upokojujúce a harmonické kombinácie zvuku, dychu a rytmu majú hlboký vplyv na parasympatický nervový systém, inak známy ako „odpočinok a trávenie“ systém. To zase spomaľuje srdcovú frekvenciu a spúšťa liečenie tela.